Svet módy je celkom špecifické prostredie, ktoré sa neustále mení a predstavuje nové štýly a prvky. Je takmer isté, že na konci roka sa zabudne na to, čo bolo minulé leto v móde, a všetci sa budú pozerať na budúci rok. Nie je to však pravidlo – móda sa vracia a v najneočakávanejšom okamihu – poznáte také prípady? Pozývame vás, aby ste si prečítali náš článok, v ktorom sa dozviete niečo viac o opakujúcej sa móde.

Hrach všade

Čierne bodky, červené bodky, biele bodky – existuje toľko odrôd tohto variantu, že je ťažké ich spočítať. Módni návrhári sa k tomuto leitmotívu stále vracajú a navrhujú nové variácie pomocou obľúbeného motívu hrachu. Podľa toho, či zvolíte klasiku alebo dáte prednosť trochu odvážnejšiemu štýlu – určite si nájdete niečo pre seba. Retro polka bodky sa odlišujú bielou alebo čiernou farbou na pevnom pozadí – ak dávate prednosť vyčnievaniu z davu, zvoľte krikľavé bodkové farby ako červená alebo výrazná žltá.

Hippie móda sa vracia k priazni

Hippie móda, ako sa používa na opis tohto štýlu, sa vyznačuje voľným strihom a pestrými farbami. A pretože toto je štýl kvetinových detí – na oblečení často nájdete kvetinové motívy. Tento štýl sa vyznačuje aj dlhými a ľahkými šatami a doplnkami z prírodných materiálov – napríklad z dreva. Štýl kvetinových detí sa často porovnáva so štýlom boho – a je to vhodné porovnanie, pretože sú veľmi podobné.

Dámske nohavice zo starých čias

Z pewnością widziałyście takie spodnie w amerykańskich produkcjach filmowych – bardzo wąskie, można powiedzieć obcisłe, spodnie dla kobiet z wysokim stanem. Moda na tego rodzaju spodnie wróciła z wielkim przytupem – zarówno wielkie hollywoodzkie gwiazdy, jak i nastolatki zaczęły odważnie zakładać tego typu spodnie. Są one idealne zarówno na wieczorne wyjście ze znajomymi, jak i eleganckie przyjęcia – wszystko zależy od kolorystyki wybranych spodni oraz dodatków.

Retro farby

Retro štýl nie je len o oblečení, ale aj o farbách. Človek môže nadobudnúť dojem, že v nich vládnu iba sivé, tlmené farby. Nič nemôže byť viac zlé! Retro farby sú tiež plné energie a „života“. Všetko závisí od vášho štýlu a odvahy pri výbere jednotlivých položiek oblečenia. Niektoré vintage štýly sa vyznačujú púdrovými farbami tkanín a mierne tlmenými vzormi, zatiaľ čo iné majú živú červenú a žltú farbu. Zámerne tu nespomínam čiernu a bielu – pretože sú také všestranné a nadčasové, že nikdy nevymiznú z módneho radaru módnych návrhárov.

Ako vidíte, retro štýl sa každú chvíľu vracia v nových verziách – na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o úplne nový štýl zvoleného oblečenia, je to však takmer určite variácia a kombinácia retro štýlu s moderným dizajnom . Nebojte sa obliecť sa týmto spôsobom – určite tým vyvoláte potešenie a záujem ostatných ľudí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *