Svadba je obdobím, kedy by si mal každý užívať šťastie nevesty a ženícha – niekedy však túto celkovú radosť môže narušiť malý detail zlého zosúladenia oblečenia s udalosťou, na ktorej sa zúčastníte. Ako teda vybrať outfit, aby na svadbe vyzeral dobre? Odporúčame nižšie!

S čiernou kravatou

Tento štýl obliekania je zvyčajne vyhradený pre najformálnejšie svadby. Ak od nevesty a ženícha dostanete signál o tomto type udalosti – t. J. Veľmi sofistikovanom a dôstojnom mieste, určite si prezrite šatníky a vyhľadajte najelegantnejšie šaty a vkusný oblek. Takýto outfit určite dodá svadbe veľmi rafinovaný a extravagantný výraz a dlho vám zostane v pamäti.

Elegantný štýl

Na rozdiel od svadby „pod čiernou kravatou“ je elegantný outfit o niečo menej formálny – povolené sú rôzne farby kravát a šiat a nie je potrebné nosiť spoločenské šaty a fraky. Spoločenské šaty sú moderné, menej tradičné.

Poloformálne alebo kokteilové

Je to dnes najbežnejší štýl obliekania svadobných hostí. Samozrejme, je to stále veľmi slávnostný odev, ale má oveľa väčšiu voľnosť. Tento štýl je ideálny pre vonkajšiu svadobnú hostinu, kde formálnejší štýl nemusí byť pre hostí taký pohodlný.

Neformálne pre hostí

Plánujete teda celkom voľnú svadbu, ale nechcete, aby sa vaši hostia hojdali v rifliach? Casual je úžasný spôsob, ako povzbudiť hostí, aby vyzerali skvele bez toho, aby stratili trochu formálneho vzhľadu. Pánske tričká sú v tomto prípade povolené – samozrejme v štýlových vzoroch a farbách.

Ak ste mladý pár – pomôžte svojim hosťom pri výbere dokonalého oblečenia. Ušetríte im nervy a rozpaky v prípade, že zmeškali správny výber oblečenia. Najlepšie je povedať im, o aký typ párty ide a dať im niekoľko tipov. O akých tipoch hovoríme? Prečítajte si nižšie.

Black tie party: Pre dámy, spoločenské spoločenské šaty na vysokých podpätkoch, elegantné šperky. Páni by si mali vybrať čierny smoking a motýlika alebo čiernu kravatu.

Elegantný štýl: Pre dámy sú spoločenské šaty strednej dĺžky prijateľné rôzne farby – ale žiadne honosné odtiene alebo vzory. Topánky na podpätku a elegantné doplnky. Pre pánov: oblek a kravata (motýlik voliteľne) k spoločenskej obuvi. Na elegantnú svadbu budú vhodné tmavšie odtiene obleku, ako je čierna, tmavo modrá a sivá.

Poloformálna a koktejlová svadba: Dámy môžu úplne opustiť večerné šaty a nahradiť ich kokteilovými šatami alebo sukňami. Príslušenstvo môže byť ľahké a vôbec nemusí byť elegantné. Mužom ponúkame sako a oblekové nohavice. Svetlejšie farby saka sú povolené a vítané – kravatu je možné nosiť ako doplnok.

Ležérne na svadbe: Pre dámy letné midi / maxi šaty alebo kombinácia topu a sukne s voľnejším štýlom obuvi. U mužov sa oblek nevyžaduje. Gombíková košeľa v kombinácii s chino nohavicami je ideálna na príležitostnú svadbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *