Výber správneho oblečenia trvá žene často veľa času – najmä ak má byť oblečená do práce. Ako sa teda obliecť do práce, aby ste sa vo zvolenom outfite cítili dobre a zároveň, aby ste vyzerali naozaj úchvatne? Pozývame vás, aby ste si prečítali nášho mini sprievodcu, z ktorého sa všetko dozviete!

Typ práce

Výber oblečenia bude do značnej miery závisieť od typu práce, ktorú robíte – do kancelárie sa oblečiete inak, ako keď pracujete vonku alebo v kaviarni. Tiež si musíte odpovedať na otázku: vyžaduje si moja práca eleganciu? Alebo možno lenivosť a pohodlie? Vhodná definícia potrieb určite uľahčí neskorší výber oblečenia, ktoré sa premietne do kratšieho času na rannú prípravu do práce.

Elegancia alebo ľahkosť?

Keď si zodpoviete vyššie uvedené otázky, budete môcť definovať, čo vo svojom šatníku potrebujete. Môže sa stať, že veci, ktoré sa budú dokonale hodiť k vašej práci, nemáte vo svojom šatníku – v tomto prípade je vašou jedinou záchranou ísť do obchodu a kúpiť potrebné veci. Nezabudnite však, že na ne neminiete majland – pokiaľ si nie ste istí dlhým zamestnaním v danom odvetví. Obvykle vo vašom šatníku nájdete prvky, ktoré sa hodia k danej práci – pred kúpou si ich teda poriadne prezrite – snáď sa vyhnete zbytočným výdavkom.

Kedy zvoliť eleganciu?

Elegantné oblečenie sa perfektne hodí do kancelárskej práce a do práce, kde záleží na vzhľade – napríklad v advokátskej kancelárii a kancelárii alebo počas dôležitých pracovných stretnutí, ktoré rozhodujú o úspechu daného projektu. Samozrejme, existuje oveľa viac typov práce, pre ktoré sa môžete elegantne obliecť – a v skutočnosti si môžete taký outfit vybrať takmer pre každú. Ak sa však vaši kolegovia oblečú inak, nebudete sa nutne cítiť pohodlne. Prispôsobte preto svoj outfit typu práce, ktorú robíte.

Kedy si vybrať povolenie?

Voľný štýl oblečenia nie sú len tepláky a bavlnené tričko – voľný štýl oblečenia je veľmi široké pole pre módnu prehliadku. Neformálny štýl sa zvyčajne považuje za voľný štýl – to znamená každodenný štýl. Vyniká kombináciou elegantných prvkov, akými sú sako alebo tričko s golierom a rifľovými nohavicami. Existuje veľa variantov takéhoto štýlu. Takmer každý prvok elegantného outfitu je možné skombinovať s menej formálnym štýlom.

Pri výbere outfitu do práce sa riaďte predovšetkým minimalizmom – preháňanie súvisiace s príliš krikľavými farbami alebo príliš hlbokými výstrihmi často nie je vítané. Nezabudnite sa tiež cítiť pohodlne vo zvolenom oblečení – dodá vám to sebadôveru, ktorú budete potrebovať pri vedení obchodných rozhovorov alebo zákazníckych služieb. Dúfame, že vám náš mini sprievodca pomôže stráviť ráno menej času v šatníku a stráviť menej času pitím kávy pred prácou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *