Oversize oblečenie je veľmi obľúbené a mám dojem, že trend neustále rastie. Čo sú to za šaty, aký je ich fenomén a ako ich nosiť? O tom všetkom si môžete prečítať v dnešnom článku.

Nadrozmerné oblečenie, čo to je?

Ako ste asi uhádli, názov pochádza z angličtiny a odkazuje na oblečenie, ktoré bolo navrhnuté tak, aby vyzeralo väčšie. Ide o zámerný postup – nejde o nesprávnu veľkosť. Tento štýl sa týka takmer každého oblečenia. V nákupných centrách a internetových obchodoch nájdete oversize mikiny, bundy, svetre, nohavice, bundy, tričká. Všetko, na čo si spomeniete. Môže sa zdať, že tento štýl preferujú predovšetkým tínedžeri, ale nič nemôže byť vzdialenejšie pravde. Nadrozmerné oblečenie môže byť jednoducho súčasťou formálnejšieho oblečenia, napríklad do práce. Aký charakter v konečnom dôsledku má – ako vždy v móde – závisí od celku a kľúčových doplnkov.

Nadrozmerné alebo príliš veľké?

Okraj je tenký a rozdiel je diametrálny. V dobre padnúcom oversized oblečení budete vyzerať štýlovo a módne a strihy zdôraznia prednosti vašej postavy. V príliš veľkých šatách budete v ľudskom odeve maximálne pripomínať Thumbelinu. Ako si teda vybrať oblečenie, aby ste sa vyhli tomuto efektu? Najprv sa rozhodnite kúpiť oblečenie, ktoré je navrhnuté ako nadmerné. Pri nákupe väčších veľkostí urobíte chybu – táto metóda nemá šancu byť úspešná. Takéto oblečenie má všetky rozmery väčšie, preto sa v nich potopíme. Nadrozmerné oblečenie sa líši tým, že boli zväčšené iba niektoré rozmery. Efekt je teda taký, že napríklad rifľová bunda má správnu dĺžku v páse a v rukáve, ale je oveľa širšia – čo jej dodáva oversize charakter.

Nadmerná veľkosť nie je pre každého

Tento trend bohužiaľ nie je pre každého. Na tento druh oblečenia by ste si mali dať pozor, ak bojujete s nadbytočnými kilami. Nadrozmerné oblečenie opticky zhustne. Majte to na pamäti a vzdajte to, ak nechcete pôsobiť tučnejšie. Ďalšou skupinou ľudí, ktorým sa tento štýl jednoducho nepáči, sú nízke ženy. Ako som už písal, tieto šaty majú priemer centimetre, a preto sa zdajú byť nízky ľudia ešte nižší, ako v skutočnosti sú.

Tento štýl vyzerá perfektne na vysokých ľuďoch a hlavne sa im venuje.

Ako nosiť nadrozmerné oblečenie

Železným pravidlom je obmedziť počet nadrozmerných položiek na jednu alebo dve. S ďalšími budete vyzerať ako spomínaná Thumbelina a vaše telesné proporcie budú výrazne narušené. Skombinujte tento odev s klasickým oblečením, ako je sako alebo oversized tričko, s ceruzkovou sukňou alebo s výstrihom a oversize šaty s hrubým svetrom. Takéto súpravy budú vo väčšine prípadov fungovať.

Úplne najlepšou metódou na zostavenie súprav je experimentovanie. Ak vás teda láka nákup oblečenia nadmernej veľkosti, skontrolujte svoj šatník, aranžujte oblečenie v rôznych kombináciách, fotografujte a hodnotte, v čom vyzeráte najlepšie. Keď vyrazíte do mesta, pridajte len elegantné topánky a šperky a efekt bude elektrizujúci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *